Болі в області серця, аритмії (екстросістолія)

Болі в області серця, аритмії (екстросістолія)

Причини, що викликають болі в області серця можна розділити на справжні і несправжні. До істинних відносять коронарні спазми, викликані атеросклерозом, недостатнім кровопостачанням серцевого м'яза, тромбозом коронарних артерій.Такий стан необхідно виключати за допомогою елекрокардіограмми, коронарографії та ін
Але дуже часто буває, що у літніх і молодих людей з цими скаргами такі обстеження не показують відхилень. Чому так може бути?
У зв'язку з тим, що підшлункова залоза і шлунок знаходяться поруч з серцем, то часто при хронічних запальних процесах в них, людина сприймає біль у цих органах як серцеву. Це помилкові причини виникнення серцевих болів, так звані кардіалгії.
Ще однією з причин болю в області серця є остеохондроз шийно-грудного відділу хребта, який призводить до ущемлення і запаленню корінців грудного відділу спинного мозку, викликає міжреберної невралгії. Але справа в тому, що хронічні захворювання у перерахованих вище внутрішніх органах, якраз і підсилюють це утиск (див. розділ «Болі в спині», «Лікування»).
Електропунктурне обстеження по біологічно активних точках прекрасно показує наявність запального процесу в шлунку або підшлунковій залозі, навіть якщо цього не показує ультразвукове обстеження, гастроскопія (див. розділ «Лікування»). Усунувши, за допомогою сучасної гомеопатії вищеперелічені захворювання, у людини проходять серцеві болі, відновлюється ритм.