Лікування болі в спині, попереку | Клініка др. Дідевича

Запишіться на безкоштовну консультацію

Індивідуальний підхід , лікування хронічних захворювань

044 253 75 38

Режим роботи: Пн - Пт з 9:00 до 19:00

Сб -Нд з 9:00 до 18:00

м. Київ вул. Круглоуніверситетська 15

Відео про болі в спині


Лікування хребта і болі в області спини, як лікувати біль у спині

Дуже часто у людини присутні хронічні захворювання або запальні процеси у внутрішніх органах , але при цьому відсутній біль в цих органах. У такій ситуації по нервовій системі можуть виникати постійні імпульси до хребта і викликати постійний спазм м'язів спини навколо нього , стискаються хребці , травмуються нервові корінці , виникає біль ( остеохондроз) . Тому ефект від масажу спини триває лише деякий час , а потім все повертається назад, тому , що внутрішні захворювання і раніше залишаються. Десятки років такого стиснення хребців можуть привести до грижі міжхребцевого диска.
У дітей такий механізм може призвести до сколіозу , сутулості , порушення постави .
Щодо порушень і болів в хребті можна судити , де хронічні порушення та запалення в організмі:
• Болі в шийному відділі ( ЛОР органи , кишечник) ;
• Болі в грудному відділі , між лопатками , грудній клітці , міжреберна невралгія : (печінка , жовчний міхур , шлунок , підшлункова залоза) ;
• Болі в попереково -крижовому відділі (нирки , статеві органи , тонкий кишечник) .
У нашій клініці лікування функціональних порушень у хребті направлено на першопричину їх виникнення , а саме на захворювання і хронічні запальні процеси внутрішніх органів.

Докладніше можна подивитися в розділі (більш докладно див. розділ «Лікування»).

boli_v_spine svyaz_organov_s_pozvonochnikom vliyanie_zabolevaniy_organov_na_pozvonochnik

За статистикою , до лікарів через болі в спині звертаються найчастіше після грипу та застуди. Для того щоб встановити причину цих болів , слід ретельно обстежити хворого на предмет виявлення певних захворювань. А їх дуже багато.
Іноді болі в області спини можуть стати симптомом якої серйозної хвороби. Наприклад , це можуть бути всілякі соматичні захворювання різних внутрішніх органів (серця , нирок , підшлункової залози , шлунка). Це так звані відображені болю .
Болі в грудях і спині можуть виникати внаслідок ураження нервових корінців або деструкції хребців , а також мієломної хвороби . Найчастіше така біль виникає внаслідок появи захворювань опорно -рухового апарату , остеохондрозу, спондильоз , спондилоартроз , а також м'язів спини. Ці хвороби означають , що в хребті з'являються дегенеративно- дистрофічні зміни .
Крім того , такі болі можуть бути симптомами вроджених або набутих деформацій ( кіфозу , лордозу , сколіозу , кіфосколіоз та інших ) , а також хребетного стенозу , переломів хребта , м'язових спазмів , що виникають через перенапруження м'язів , які найчастіше пов'язані з професійною діяльністю.
Лікування болів в спині в першу чергу пов'язано з правильним визначенням їх причин , проходженням необхідних обстежень. Якщо будуть виявлені соматичні захворювання , то слід впритул зайнятися їх лікуванням.
Як ліки від болю в спині користуються нестероїдними протизапальними засобами ( НПЗЗ) . У цих коштів болезаспокійливу, протизапальну , жарознижувальну , знеболювальну дію. Серед цих засобів найбільш популярними є ібупрофен , бутадіон , індометацин , диклофенак , кетопрофен .
Слід пам'ятати , що у цих сильних ліків є цілий ряд протипоказань. Вони можуть спровокувати виразку або гастрит , хвороби печінки і нирок. Тому краще всього використовувати ректальні свічки , якщо пацієнт не страждає гемороєм , тріщинами і поліпами в прямій кишці.
При лікуванні хребта , болю в спині дуже важливо правильно підбирати дозування лікарського препарату. Справа не в розмірі таблеток , а в кількості діючої речовини. Наприклад , 25 мг диклофенаку - вкрай мала доза для дорослої людини. Як мінімум , слід приймати 100 мг цього кошти.
Існує велика кількість ретардірованних форм ліків від болю в спині , тобто препаратів, що мають тривалою дією . Їх всмоктування відбувається поступово , тому вони діють протягом усього дня.
Потрібно пам'ятати , що застосування всіх цих препаратів прибирає або полегшує больовий синдром , але не виліковує причини їх виникнення в цілому.
Як лікувати біль у спині при найпоширенішому випадку - переохолодженні ? Насамперед , слід натерти спину за допомогою будь розігріваючої мазі. Якщо мазі під рукою не виявиться , то її може замінити спирт. Після розтирання на спину потрібно надіти що-небудь тепле ( шарф або шаль ) . І головне - одягатися по погоді , виходячи на вулицю. Якщо болі повторюються , слід обов'язково звернутися до лікаря.
Традиційно вважається , що хребет , це окрема структура, що складається в основному з кісткової , хрящової тканини , що виконує опорну функцію і існуюча сама по собі. Так само хребет є своєрідним футляром для спинного мозку і забезпечує складний взаємозв'язок нервової системи з усім організмом.
Але саме через такі нервові взаємозв'язку може виникати вплив захворювань внутрішніх органів на функціональні порушення в самому хребті.

Запишіться на безкоштовну консультацію!
телефони у Києві: (044) 253-75-38
з 9:00 до 19:00