Синдром хронічної втоми

Запишіться на безкоштовну консультацію

Індивідуальний підхід , лікування хронічних захворювань

044 253 75 38

Режим роботи: Пн - Пт з 9:00 до 19:00

Сб -Нд з 9:00 до 18:00

м. Київ вул. Круглоуніверситетська 15

Ознаки та лікування синдрому хронічної втоми в Києві

Синдром хронічної втоми є однією з найбільш поширених хвороб нашого часу. Розвиток його обумовлено особливостями сучасного життя ( в першу чергу у великих містах ) , несприятливої ​​санітарно- екологічною обстановкою і надмірними емоційно -психічними навантаженнями. Тому не дивно , що зустрічається синдром хронічної втоми і у дітей , а не тільки у дорослих .
Назва «синдром хронічної втоми або СХВ » вперше було запропоновано в 1998 році. У Сполучених Штатах у 1990 році було зареєстровано понад 100 тис. випадків цього захворювання (причому на частку жінок припадало близько 80 %). Механізм розвитку синдрому полягає в тому , що формується порочне коло , де відправною точкою є прикордонний стан організму ( між здоров'ям і захворюванням). Ще одна причина синдрому хронічної втоми - підвищені робочі навантаження і стреси .
Типові ознаки синдрому хронічної втоми на ранній його стадії :
- Швидка стомлюваність , слабкість , підвищена дратівливість , наростаюче розлад уваги , нестійкість емоційно - психічного стану ;
- Головні болі , які наростають і повторюються , але при цьому не пов'язані з якими патологіями ;
- Прогресуюче зниження працездатності , що змушують людей приймати психостимулятори і снодійні . Не менш типовим симптомом синдрому хронічної втоми є інтенсивне і часте куріння для психічної стимуляції в денний час і прийом алкоголю вечорами для зняття нервового збудження ;
- Зниження ваги або , навпаки , при малорухливому способі життя виникнення ожиріння 1-2 ступеня ;
- Поява болю в суглобах , як правило у великих чи в хребті ;
- Емоційна пригніченість , апатія , безрадісний настрій .
Ці ознаки синдрому хронічної втоми поступово прогресують і звичайно не пояснюються ніякими тілесними захворюваннями. Крім того , клінічні обстеження не виявляє жодних об'єктивних змін в організмі - лабораторні дослідження показують , що відхилень від норми немає.
Часто буває , що синдром хронічної втоми є єдиним симптомом наявності в організмі хронічного захворювання , прихованих запальних процесів , які не виявляються звичайними обстеженнями , інфекції.
Сучасні умови життя призводять до того , що лікування хронічної втоми - потреба багатьох людей. Синдром хронічної втоми зазвичай є результатом прихованих запальних процесів в органах і системах організму , які не проявляються клінічними симптомами захворювання , болями.
Також синдром хронічної втоми може бути наслідком гормональних порушень , інтоксикації від хронічних запальних процесів , наявності хронічної інфекції (віруси , бактерії , найпростіші тощо ) .
Лікування за допомогою сучасної гомеопатії в клініці направлено на джерело хронічної стомлюваності. Докладніше можна подивитися в розділі ( більш докладно див розділ «Лікування »).

Як лікувати синдром хронічної втоми? Головне , лікування повинно бути комплексним , куди обов'язково повинні входити:
- Нормалізація режиму ( чергувати відпочинок і фізичні навантаження);
- Вітамінотерапія (вітаміни В1 , В6 , В12 , С);
- Аутогенних тренування або інші активні методи, спрямовані на нормалізацію психо- емоційного фону , аж до психотерапії ;
- В обов'язковому порядку піші 2 - 3 -годинні прогулянки.
Якщо ви помітили , що у вас з'явився симптом хронічної втоми , лікування його має включати в себе і курси масажу , лікувальної фізкультури , аутогенной тренування. Дуже добре допомагає загальний масаж тіла , сегментарний масаж комірцевої зони. При ознаках синдрому хронічної втоми обов'язково потрібно робити масаж хребта , що включає елементи мануальної терапії.

Запишіться на безкоштовну консультацію !
телефони у Києві: ( 044 ) 253-75-38
з 9:00 до 19:00