Лікування захворюваннь шлунково – кишкового тракту | Клініка др. Дідевича

Відео про лікування захворювань шлунково - кишкового тракту


Запишіться на безкоштовну консультацію

Індивідуальний підхід , лікування хронічних захворювань

044 253 75 38

Режим роботи: Пн - Пт з 9:00 до 19:00

Сб -Нд з 9:00 до 18:00

м. Київ вул. Круглоуніверситетська 15


Захворювання, ознаки, симптоми і лікування шлунково-кишкового тракту

Якщо шлунково-кишковий тракт функціонує нормально, то він справно перетравлює їжу для забезпечення організму необхідної йому енергією. Але іноді в його роботі відбувається збій, який стає причиною безлічі захворювань шлунково-кишкового тракту і всього організму.

Звертаючись за лікарською допомогою, пацієнти, найчастіше скаржаться на біль у животі, нудоту, метеоризм, які є основними симптомами захворювань шлунково-кишкового тракту.

При захворюваннях шлунуа болі виникають часто. Найчастіше дискомфорт відчувається у верхніх відділах живота (під ложечкою). Характер болю може розрізнятися, вони можуть бути слабкими або інтенсивними. Легкий біль, а швидше навіть відчуття дискомфорту і тяжкості під грудиною, відчувають пацієнти зі зниженою виробленням шлункового соку. Їм складно визначити місце локації болю, і вказати, де саме болить. Ці болі виникають в будь-який час доби, незалежно від часу прийняття їжі. Найчастіше, крім болю, ознаками захворювань цього відділу шлунково-кишкового тракту є зниження або втрата апетиту, тухла відрижка і може з’явитися схильність до проносів

У разі якщо вироблення шлункового соку йде занадто активно (гастрит з підвищеною секреторною активністю або виразка шлунку), то характер болю зовсім інший. При цьому якщо у пацієнта виразка шлунка, то він, на відміну від хворого з гастритом, може точно вказати місце, де у нього болить. Також пацієнт може чітко пов’язати час прийомів їжі з появою болю. Як правило, шлунок починає боліти або під час їжі, або через кілька хвилин після закінчення трапези. Іноді ночами, коли шлунок людини порожній, у нього можуть виникати голодні болі.

Біль у животі є симптомом і хвороб тонкої кишки. Найчастіше вона локалізована в середніх відділах живота і в навколопупковій області. При цих захворюваннях біль тупий і розпираючий, він пов’язаний з накопиченням в кишківнику газів.

Запальні процеси в товстій кишці, наприклад, хронічний коліт, також можуть викликати біль в животі. Він локалізується внизу живота і в його бічних відділах (найчастіше, з лівого боку).

При хронічному коліті біль переймоподібний, тому часто його називають кишковою колькою. Людина відчуває в животі тугий вузол, який може різко скручуватися (напад болю) і після цього розслаблятися. Подібні напади часто супроводжуються нудотою і блюванням. Найчастіше коліки може спровокувати прийом тієї їжі, яка викликає підвищене газоутворення.

Лікування людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (що припускають порушення життєдіяльності органів) - досить складне завдання. Для запобігання розвитку більш важких форм захворювань необхідно лікування хронічних запальних процесів органів травлення на ранніх стадіях.

Згідно статистичним даним, найбільш поширеними у жителів України є захворювання шлунково-кишкового тракту. 90% пацієнтів, що звернулися в клініку за 15 років її роботи, мають проблеми з органами травлення.

До захворювань шлунково-кишкового тракту належать:

 • ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ (запалення шлунку)
 • ВИРАЗКОВА ХВОРОБА  ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ КИШКИ
 • ЗАПАЛЕННЯ СТРАВОХОДУ (езофагіт)
 • ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ (запалення підшлункової залози)
 • РІЗНІ ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ПЕЧІНЦІ(хронічний гепатит)
 • ЗАПАЛЕННЯ ЖОВЧНОГО МІХУРА (хронічний холецистит)
 • ЗАПАЛЕННЯ ТОВСТОГО І ТОНКОГО КИШКІВНИКА(хронічний коліт та ентероколіт)
 • ДИСБАКТЕРІОЗ КИШКІВНИКА
 • ФЕРМЕНТОПАТІЯ У ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ

Причини виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту можуть бути найрізноманітнішими:

 • Ураження органів травлення бактеріями і вірусами (хелікобактер, лямблії, стафилокок , герпес, цитомегаловірус, хламідії та ін.)
 • Систематичні порушення режиму та якості харчування, стреси
 • Різні види глистної інфекції
 • Спадковий фактор
 • Різні отруєння
 • Гострі інфекційні захворювання (вірусний гепатит, сальмонельоз, ентеровірус або кишковий грип та ін.)
 • Тривале застосування антибіотиків та інших хімічних препаратів.

У нашій клініці успішно лікуються всі зазначені захворювання, не залежно від причини виникнення. Оскільки робота органів травлення тісно взаємопов’язана, то захворювання в одному з них, завжди викликає порушення всього шлунково-кишкового тракту. Тому лікування завжди спрямоване на порушення і запальні процеси в усіх органах травлення.

Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту (більш докладно див розділ «Лікування»).

Запишіться на безкоштовну консультацію!
телефони у Києві: (044) 253-75-38 з 9:00 до 19:00