Клініка Доктора Дідевича
Вегетосудинна дистонія (ВСД) - діагноз, який як правило, ставлять пацієнтові з наступними скаргами: загальна слабкість, часті головні болі, запаморочення, перепади артеріального тиску, болі в області серця (при нормальній електро-кардіограмі), загальний дисбаланс організму і т.д.

У сучасному розумінні вегетосудинна дистонія не є самостійним діагнозом. Це стан (синдром, комплекс симптомів) при якому порушується функціонування вегетативної нервової системи.

Синонімами ВСД є нейроциркуляторна дистонія, вегетативна дисфункція.

Симптоми вегетосудинної дистонії можуть проявлятися і у дітей, і у дорослих. Це відбувається у зв'язку з наростаючим темпом сучасного життя, що вимагає для навчання і роботи включення всіх ресурсів організму.

Вважається, що вегетосудинна дистонія відноситься до розряду хронічних, невиліковних захворювань. Тобто вегетосудинна дистонія залишається з людиною на все життя. У чому ж загадка такої «невиліковної хвороби» і що насправді означає цей діагноз?

Основна причина захворювання - хронічні порушення і запальні процеси внутрішніх органів, порушення режиму сну і харчування.

У школярів швидкість розвитку серцево-судинної та м'язової систем неузгоджені, та й відбувається все це на тлі гормонального сплеску. Разом з цим на них впливає інтенсивне навчання, особливо в періоди іспитів.

У підлітків проявляються такі симптоми, як нудота, головний біль, запаморочення.

Більшість дорослих намагаються не помічати симптоми вегетосудинної дистонії. Найчастіше вона загострюється тільки в період міжсезоння, на тлі перевантажень, емоційних зривів або ослаблення імунітету.
Однак слід пам'ятати, що при впливі факторів ризику і відсутності лікування вегетативна дисфункція може привести до розвитку ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, артеріальної гіпертензії.

У лікуванні вегетосудинної дистонії використовують голкорефлексотерапію, мануальну терапію, фітотерапію, гомеопатичне лікування, які дають хороші результати.
Головне виключити самолікування! Тільки лікар на підставі необхідних досліджень може визначити методику лікування.

Часто симптоми вегетосудинної дистонії приховують інше, більш серйозне захворювання, на виявлення і лікування якого і будуть спрямовані дії лікаря.
Симптоми вегетосудинної дистонії (ВСД):
- перепади артеріального тиску;
- прискорене серцебиття;
- напади страху, тривожності, панічні атаки;
- втрата апетиту;
- синдром хронічної втоми, підвищена стомлюваність;
- часті головні болі, запаморочення та ін.

Основна причина ВСД - дисбаланс вегетативної нервової системи. Його викликають хронічні запалення в різних органах і системах, а також порушення їх функції.

Виникнення цього захворювання пов'язане з поганим регулюванням роботи внутрішніх органів, наявність прихованих або явних хронічних запальних процесів в організмі, які і впливають на різні відділи вегетативної нервової системи. У підсумку це призводить до порушення мікроциркуляції крові.

У нашій клініці проводиться обстеження, яке дозволяє визначити, порушення в яких органах призводить до виникнення ВСД.
Назва «вегетосудинна дистонія» говорить про те, що вона виникає через неправильний вплив вегетативної нервової системи на внутрішні органи (вегетативний дисбаланс).

Причини, що викликають вегетативний дисбаланс:

- хронічні запальні процеси в організмі, які найчастіше не виявляють себе больовими відчуттями в органах (органи травлення, сечостатева, бронхолегенева системи, ЛОР органи і т.д.).
- порушення гормональної системи (щитовидна залоза, надниркові залози, статеві залози);
- наявність в організмі хронічної інфекції (віруси, бактерії, гельмінти і т.д.);
- накопичення токсинів в організмі.

Лікування здійснюється сучасними гомеопатичними препаратами, які виліковують хронічні запальні процеси і порушення функції в цих органах. В результаті стабілізується вегетативна нервова система і проходять всі симптоми вегетосудинної дистонії.

Переваги такого підходу до лікування:
- обстеження безболісне;
- швидкий ефект;
- відсутність хімічного навантаження на організм і побічних ефектів;
- прийом препаратів здійснюється один раз на добу;
- виліковується причина, а не симптоми захворювання.

Лікування в клініці направлено на причини виникнення вегетативного дисбалансу. Більш детально можна подивитися в розділі «Лікування».
Джерела:
И.Е. Повереннова, А.В. Захаров, Вегетативная дисфункция – актуальная проблема современности. Современная терапия и профилактика вегето-сосудистой дистонии // Ремедиум (КОНСИЛИУМ. НЕВРОЛОГИЯ) №8(128), 2014, с.17-21.

Тухватулина Э. Р., Шукурхужаева Д. Н. Нейроциркуляторная дистония в подростковом возрасте // Молодой ученый. — 2018. — №11. — с. 104-106.

А.А. Курочкини и соавт. Нейроциркуляторная дистония у детей и подростков - болезнь или пограничное состояние? // Педиатри №2 (2003), с. 96-98.


Made on
Tilda