Клініка Доктора Дідевича
Печінка є унікальним органом, без якого неможливе існування людини. У зв'язку з цим будь-яке захворювання печінки, що приводить до зниження її функції, є небезпечним. Тому слід уважно ставитися навіть до найлегших нездужань, схожих з ключовими симптомами захворювань печінки.

Симптоми захворювань печінки і жовчовивідної системи:
- нудота;
- блювання;
- тяжкість, біль у правому підребер'ї (частіше після вживання жирної і смаженої їжі, копченостей);
- здуття живота (метеоризм);
- гіркота в роті;
- зміна з боку шкіри і слизових (поява холестеринових бляшок (ксантом), судинних зірочок, жовтяничний або сірий відтінок шкіри, жовтушність склер);
- запах ацетону з рота;
- розлади стільця (діарея або схильність до закрепів);
- зміна кольору сечі (потемніння).
Причини захворювань печінки і жовчовивідної системи:

- наявність вірусів в самій печінці (віруси гепатиту, цитомегаловірус, герпес, папіломавірус та ін.)
- токсичне навантаження печінки (токсичний гепатит);
- застійні явища в жовчному міхурі і жовчних протоках (дискінезія, перегини, перетяжки жовчного міхура) через хронічне запалення;
- наявність інфекції в жовчовивідній системі (стафілококи, стрептококи, хламідії, лямблії, токсоплазма, глистяні інвазії ін).

Захворювання печінки відрізняються тим, що навіть після одужання протягом довгого часу необхідно відновлювати порушення в обміні речовин, що виникли. Потрібно буде повертати в початковий стан структуру печінки, а також порушені функції жовчовивідних шляхів і клітин печінки. У зв'язку з цим лікування печінки, незалежно від виду захворювання, є складним завданням, яке починається з проведення обстеження, потім виявляються причини захворювання, і йде їх усунення.

У разі гострих захворювань печінки лікування спочатку направлено на усунення отриманої інтоксикації, і одночасно йде призначення препаратів, що нормалізують секреторну функцію печінки і відтік жовчі. Тільки після цього починається багатоетапний процес відновлення функції і структури печінки.

Лікування печінки і жовчного міхура (більш докладно дивіться в розділі «Лікування»).

Для лікування печінки зазвичай застосовуються лікарські препарати трьох груп: гепатопротектори, жовчогінні і холелітичні засоби.

Гепатопотектори призначені для відновлення функції клітин печінки. Вони сприяють поліпшенню обмінних процесів у печінці, а також підвищують її стійкість до різноманітних токсичнихї впливів, прискорюючи процес відновлення функцій органу при будь-яких видах його пошкодження. Гепатопротектори бувають синтетичні, гомеопатичні і рослинно-жирові.

За допомогою жовчогінних лікарських препаратів підвищується виділення жовчі, а також її просування по жовчовивідних шляхах аж до виходу в кишечник.

Останнім часом більшість пацієнтів звертаються в нашу клініку з метою лікування печінки, хронічних захворювань жовчного міхура, підшлункової залози. Це стосується і дітей, у яких часто виникають функціональні порушення жовчовивідної системи.
Джерела:
Ивашкин В.Т. Болезни печени и желчевыводящих путей: Руководство для врачей. – М.: Издат. дом «М-Вести», 2005. – 536-545 с.
С.С. Сарсенбаева Гепатобилиарная система детей и подростков: физиология, диагностика нарушений и оптимальные методы терапии // Вестник КазНМУ №3, 2013.
Никитин И.Г. Гепатопротекторы: мифы и реальные возможности // Фарматека. – 2007. – №13 (147). – С. 14–18.


Made on
Tilda