Клініка Доктора Дідевича
Діагностика та лікування виразкової хвороби шлунка

Одне з перших місць серед захворювань шлунково-кишкового тракту займають виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. В Україні близько 12% населення схильні до даної групи захворювань.

Основним фактором розвитку виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки є інфекція H. Рylori.

Найчастіше виразкова хвороба розвивається при наявності супутніх порушень роботи органів травлення: запальні процеси в підшлунковій залозі, печінці, жовчному міхурі, закид жовчі в шлунок.

Крім того існують чинники, які сприяють розвитку гастродуоденальних виразок:
- куріння
- надмірне вживання алкоголю
- тривалий, неконтрольований прийом нестероїдних протизапальних засобів, глюкокортикоїдів, ацетилсаліцилової кислоти
- порушення режиму харчування
- стреси
- ослаблений імунітет

Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) - спіралевидна грамнегативна бактерія, яка живе в слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки.
Проявами виразкової хвороби можуть бути:
- болі в області живота (натщесерце або відразу після їжі)
- печія
- нудота
- тяжкість у шлунку
- відсутність апетиту

Загрозливими симптомами є блювота кавового кольору, гострий біль у животі, спазм, напруга м'язів живота, темний стілець.

Лікування виразкової хвороби в нашій клініці дозволяє повністю позбутися від захворювання і уникнути ускладнень.

Всі види виразкової хвороби добре піддаються лікуванню в нашій клініці.

Електропунктурне обстеження, проведене індивідуально лікуючим лікарем, дозволяє точно встановити в яких органах шлунково-кишкового тракту йдуть запальні процеси.

Потім виготовляється індивідуальний препарат за типом сучасної гомеопатії, який впливає на запальні та інфекційні причини виразкової хвороби, що дозволяє повністю позбутися від цього захворювання.

Після лікування виразкової хвороби ми рекомендуємо пацієнту один раз в 5 років проходити профілактичний курс лікування, що підтримає здоров'я органів травлення.

Лікування виразкової хвороби, виразковий коліт (більш докладно дивіться в розділі
«Лікування»).

В ході діагностики виразкової хвороби крім вивчення симптомів зазвичай в гастроентерологічних відділеннях робиться рентгенограма та фіброгастроскопія (фіброгастроскопічене дослідження). Для виявлення повної картини захворювання роблять аналіз шлункового соку й біопсію.

Лікування виразкової хвороби шлунка в клініці враховує безліч факторів, до яких відноситься вік пацієнта, його фізичний стан і наявність супутніх захворювань травного тракту (панкреатит, гастрит, дуоденіт та ін.). Виразка шлунка є серйозним захворюванням, яке може привести до прободіння і загибелі хворого, тому займатися самолікуванням не слід. Необхідно звернутися до лікаря і пройти діагностику. І тільки після цього буде призначено лікування.

Основними заходами щодо профілактики виразкової хвороби є дотримання режиму дня і гігієнічних норм праці, відмова від куріння і алкоголю. Особливу увагу слід приділяти режиму і якості харчування.
Джерела:
Уніфікований протокол і адаптована настанова з медичної допомоги при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у дорослих (2014 року, Україна);

С.И.Пиманов, Е.В.Макаренко. Рекомендации Маастрихт V/Флорентийского консенсуса по лечению хеликобактерной инфекции. Consilium Medicum. 2017; 8.1: 8-27.
Made on
Tilda