Клініка Доктора Дідевича
Лікування щитовидної залози, діагностика, симптоми

Щитовидна залоза - це невеликий, але важливий орган, що нагадує метелика, який впливає на діяльність практично всіх систем організму, а від збоїв його роботи можуть виникнути дуже серйозні проблеми. Тому зволікати з лікуванням щитовидної залози не варто.

Захворювання щитовидної залози зустрічаються досить часто, причому у жінок в 4 рази частіше в порівнянні з чоловіками.
В Україні серед захворювань щитовидної залози сьогодні тиреоїдити складають
- 13,8%, гіпотиреоз - 7,5%, гіпертиреоз - 4,1%.

Продукція і підтримка нормального рівня гормонів в організмі, дуже складний процес, який залежить від багатьох чинників:

- забруднена екологія, радіологічне навантаження;
- хронічні запальні процеси в нирках, надниркових залозах, статевих залозах;
- аутоімунні захворювання, алергії, вражають ендокринні органи;
- спадкова схильність;
- активізація хронічної інфекції у внутрішніх органах.

Перш за все, варто розглянути, які ознаки захворювання щитовидної залози існують.

- Якщо прискорюється обмін речовин і підвищується рівень гормонів щитовидної залози, це супроводжується раптовим схудненням, пітливістю, тремтінням рук, слабкістю, прискореним серцебиттям, дратівливістю і плаксивістю.

- Якщо діагностується недостатність гормонів і гіпотиреоз (зниження функції), то відбувається уповільнення обміну речовин, і разом з ним загальна слабкість, сухість шкіри, стомлюваність, збільшення ваги, набряк тіла, уповільнене серцебиття, підвищення артеріального тиску, випадання волосся.

Перші ознаки захворювання щитовидної залози даного типу виражені слабо, розвиваються поступово, частіше бувають у жінок. Це зазвичай відбувається через природну нестачу йоду в грунті і воді.

Діагностика захворювань щитовидної залози на ранній стадії може допомогти вчасно виявити такі захворювання, як жіноче безпліддя і патологія нервової системи плода, тому жінка до вагітності повинна знати стан функціонування щитовидної залози.

Якщо в органах присутні хронічні запальні процеси або функціональні порушення, то це може призвести до різних гормональних порушень:

- наприклад, при хронічному запаленні в нирках можуть залучатися до процесу наднирники і підвищуватися систолічний (верхній) артеріальний тиск;
- при хронічному запаленні в яєчниках у жінок може порушитися менструальний цикл (дисбаланс статевих гормонів);
- якщо у людини в хворій печінці активізувався цитомегаловірус, герпес, і ін. то, на цю інфекцію організм може почати виробляти специфічні антитіла, які вражають щитовидну залозу (аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз, гіпертиреоз).

У клініці Доктора Дідевича проводять лікування різних захворювань щитовидної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз, аутоімунний тиреоїдит).

Більш детально про методи діагностики і лікування мастопатії і захворювань щитовидної залози, а так само інших хвороб, що лікують у клініці доктора Дідевича, дивіться в розділі «Лікування».
Діагностика захворювань щитовидної залози часто ускладнена, близько 80% хворих не відчувають ніяких проявів хвороби.

Протягом тривалого часу їм здається, що вони здорові, і немає ніяких симптомів захворювання.

Тому існують рекомендації лікарів-ендокринологів - щорічно робити УЗД щитовидної залози.

Крім того, картину можуть прояснити аналізи, які призначаються при захворюваннях щитовидної залози.
Це, в першу чергу, спеціальний аналіз крові, який визначить рівень гормонів.

Які симптоми захворювання щитовидної залози людина може визначити самостійно на першому етапі хвороби?

- зміна ваги (збільшення або зменшення);
- задишка;
- прискорене серцебиття;
- емоційна лабільність (часті перепади настрою);
- дискомфорт при ковтанні;
- появі неприємних відчуттів в районі шиї (збільшення щитовидної залози, яке можна визначити за допомогою пальпації);
- випадіння волосся.

Ускладненнями захворювань щитовидної залози можуть бути:
- збільшення щитовидної залози,
- зміщення і здавлювання розташованих поруч стравоходу, трахеї, нервів і судин шиї.
Це призводить до компресійного синдрому, тиску в області шиї, відчуття чогось стороннього на шиї, задишки, ускладненні при ковтанні, захриплості голосу.

При підозрі на наявність захворювання щитовидної залози, появі змін при ультразвуковому або лабораторному дослідженні щитовидної залози, слід негайно звернутися до фахівця!

Своєчасне звернення і нормалізація гормонального балансу дозволяють уникнути ускладнень і повернутися до повноцінного життя.

У клініці Доктора Дідевича більше 20 років успішно проводять лікування різних захворювань щитовидної залози, у тому числі гіпотиреоз, гіпертиреоз і аутоімунний тиреоїдит.
Джерела:
Казакбаева Б.А. Заболевания щитовидной железы и репродуктивная функция женщины // Вестник КазНМУ №10 (2011)

Дедов И.И., Мельниченко Г.А., Фадеев В.В. / Эндокринология (изд. 2-е), М. «Гэотар-Медиа». 2007 г.

Ткаченко В.І., Максимець Я.А., Видиборець Н.В., Коваленко О.Ф. Аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області та України за 2007–2017 рр. // Клінічна тиреоїдологія No 3, 2018, с. 272-277.

Muller A.F., Berghout A., Wiersinga W.M., Kooy A., Smit J.W.A., Hermus A., working group Thyroid Function Disorders of the Netherlands Association of Internal Medicine. Thyroid function disorders – Guidelines of the Netherlands Association of Internal Medicine// Neth. J. Med. 2008. V. 66. P. 134–142.

Made on
Tilda