Клініка Доктора Дідевича
Аритмією серця називають порушення ритму серцевих скорочень. Їх яскраво виражений патологічний характер часто пов'язаний з такими захворюваннями, як кардіосклероз, ішемія, ревматизм, інфаркт, неврозами, лікарської інтоксикацією та ін. Крім того, аритмія може виникнути внаслідок вроджених порушень провідної системи серця.

Синусова аритмія буває наступних видів - тахіаритмія, брадиаритмія і екстрасистолія.

Тахіаритмія - поява прискореного серцебиття в стані спокою, що служить сигналом про будь-яке захворювання. Необхідно точно з'ясувати причину підвищеного пульсу, щоб можна було призначити відповідне лікування. Синусова аритмія в таких випадках проявляється через проблеми зі щитовидною залозою, в результаті захворювань вегетативної нервової системи або порушення кровообігу.

Симптоми тахиаритмії:
- пульс понад 80 ударів/хв (тахікардія);
- відчуття посиленого серцебиття, "стук серця";

Це небезпечно тим, що при інтенсивній роботі серце не встигає в достатній мірі наповнюватися кров'ю, в результаті чого погіршується кровопостачання тканин і органів, знижується артеріальний тиск. Все це може привести до ішемічної хвороби серця і навіть інфаркту.

Брадиарітмія - вид синусової аритмії при якому частота пульсу стає нижче 60 ударів / хв.
Вона може виникати при ендокринних порушеннях, ішемічній хворобі, міокардитах, склеротичних змінах в міокарді, при тривалому голодуванні.

Симптоми брадиаритмії:
- ослаблений пульс у стані спокою (брадикардія);
- загальна слабкість;
- запаморочення, непритомність;
- больові відчуття в області серця.

Захворювання може прогресувати внаслідок хронічного порушення кровообігу і гіпоксії мозку, а ослаблений пульс (нижче 40 ударів/хв.) Може призвести до непритомності і зупинці серця.
Екстрасистолія - вид аритмії, при якому відбувається передчасне скорочення серцевого м'яза або окремих його ділянок (передсердя, шлуночка).

У більшості випадків екстрасистолія виникає на тлі психоемоційних перевантажень, електролітного дисбалансу (дефіциті калію), хронічних запальних процесів у підшлунковій залозі, шлунку.
Інша причина екстрасистолії - пошкодження міокарда, які обумовлені дистрофією міокарда, кардіосклерозом, ішемічною хворобою.

Сімптоми екстрасистолії:
- відчуття завмирання серця, перебої в його роботі;
- несподівані поштовхи серця;
- періодичне відчуття тривоги;
- відчуття нестачі повітря.

Екстрасистолія може призвести до стенокардії і порушення мозкового кровообігу.

Якщо екстрасистолія виникла в результаті функціональних розладів, то можна обійтися без медикаментозного лікування, достатньо впорядкувати ритм життя, режим дня і харчування. Часто аритмія лікується препаратами заспокійливої дії на рослинній основі.

При виникненні аритмії, обов'язковим є звернення до лікаря, для визначення причини її появи і правильної тактики лікування!
Клініка вже більше 15 років займається лікуванням захворювань серця терапевтичного напрямку (тобто коли в серці немає органічних змін).

Скарги, з якими звертаються пацієнти в клініку:
- болі в області серця (при нормальній ЕКГ);
- порушення ритму (тахікардія, екстрасистолія, миготлива аритмія).

Оскільки анатомічно підшлункова залоза і шлунок знаходяться поруч з серцем, то дуже часто хронічне запалення в цих органах може викликати біль, дискомфорт в області серця, при цьому ЕКГ буде без відхилень, а також можуть виникати різні порушення ритму.

Дуже часто хронічні запальні процеси в підшлунковій залозі не "візуалізуються" УЗД обстеженням, але тим не менше можуть провокувати грудний остеохондроз (дивись розділ: Біль у спині, попереку) і міжреберну невралгію, що викликють біль в області серця.

Лікування сучасною гомеопатією направлено на першопричину розвитку таких станів, а саме виліковуються захворювання шлунка, підшлункової залози та інших органів, що впливають на роботу серця (судини, шлунок, щитовидна залоза, нирки, надниркові залози і ін.).

Більш детально дивіться розділ «Лікування»
Джерела:
Ю.М. Поздняков, В.С. Волков, Функциональные болезни сердца – новые реалии // Кардиоваскулярная терапия и профилактика, №8(7), 2009, с. 95-101.

Е.А. Чудновская Нарушения сердечного ритма: этиология, патогенез, клиника, диагностика, лечение // Регулярные выпуски "РМЖ" №19, 2003, с. 1064-1068

Made on
Tilda