Клініка Доктора Дідевича
Дисбактеріоз - це зміна складу мікроорганізмів у кишечнику і розвиток в ньому патогенної мікрофлори. В результаті в організмі утворюються небезпечні речовини, що призводять до його отруєння і виникнення процесів гниття.

За останні роки дисбактеріоз кишечника став таким же поширеним як простудні захворювання й алергія. Чому це відбувається саме з Вами і як вилікувати цю неприємну хворобу раз і назавжди?

Загальні відомості

У людському організмі живе маса бактерій, які виконують безліч корисних функцій. Вони синтезують вітаміни, розщеплюють рослинну клітковину і не дають розмножуватися патогенним мікроорганізмам. Корисні бактерії незамінні для людського організму, вони переварюють їжу і беруть участь у процесі засвоєння мікроелементів.

Близько 400 видів мікроорганізмів населяють кишечник, загальна маса яких досягає 3 кг!

Нормальна кишкова флора, що складається з біфідобактерій і молочнокислих бактерій, забезпечує оптимальне перетравлювання їжі, а також переробляє непотрібні «відходи».

Стан кишкової мікрофлори пов'язаний не тільки із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а й з такими захворюваннями, як атеросклероз і артеріальна гіпертонія, сечокам'яна хвороба і пієлонефрит, жовчнокам'яна хвороба і гепатити.

Виникнення дисбактеріозу

Під дією зовнішніх факторів кількість корисних мікроорганізмів зменшується, а шкідливих стає більше. Через зміни складу бактерій в кишечнику виникає дисбактеріоз. Симптоми цієї недуги проявляються у вигляді легкого нездужання, болю в області пупка, метеоризму. Може виникнути непереносимість певних продуктів, особливо це стосується гострої і смаженої їжі.

Людина з дисбактеріозом відчуває постійну втому, болі в животі, слабкість, з'являються болі в суглобах, температура тіла підвищується, виникає розлад шлунку. Організм починає отримувати менше вітамінів, а обмін речовин погіршується.

Якщо Вам знайомі ці симптоми, варто негайно звернутися до досвідчених фахівців за допомогою. Важливо розуміти, що легкі нездужання при дисбактеріозі можуть перерости у важкі розлади здоров'я, при яких кишкова стінка почне пропускати токсини і алергени, тим самим знижуючи бар'єрну функцію печінки.

Ефективне лікування дисбактеріозу у дорослих і дітей

Патогенні мікроорганізми в кишечнику розвиваються тому, що його бар'єрний захист безпосередньо залежить від здоров'я жовчного міхура, печінки підшлункової залози, шлунку. Якщо в цих органах (частіше за все з самого дитинства) у людини присутній хронічний запальний процес (часто це буває без больових симптомів див. розділ "Лікування"), порушується продукування ферментів, жовчі, що призводить до бродильних процесів в кишечнику і відповідно знижується його бар'єрна функція.

Лікування в клініці за допомогою сучасної гомеопатії, спрямоване не тільки на відновлення гомеостазу товстого і тонкого кишечника, але і на лікування запальних процесів інших органів травлення, сечостатевої системи, яка знаходиться поруч і теж може впливати на кишечник.

Це призводить до того, що відновлюється гомеостаз товстого і тонкого кишечника, який починає виробляти макрофаги і антитіла до патогенних мікроорганізмів (хелікобактер, стафілокок, палички, гельмінти і т.д.). Звільнившись таким чином від патогенних організмів, товстий кишечник дає можливість розвиватися корисним бактеріям і зберігає цю здатність тривалий час.

Симптоматика і перші ознаки дисбактеріозу

Існує цілий ряд симптомів, за якими можна визначити дисбактеріоз кишечника, таких як:

- часте бурчання в животі (метеоризм);
- зниження або відсутність апетиту;
- здуття живота;
- нудота, блювання;
- діарея або схильність до закрепів;
- болі в животі;
- головні болі;
- відчуття слабкості, часта втома;
- сухість шкіри і слизових;
- поганий запах з рота;
- порушення сну.

Пам'ятайте, що дисбактеріоз не є окремим захворюванням! Це клініко-лабораторний синдром, що виник в результаті інших хвороб. Лікування дисбактеріозу кишечника необхідно поєднувати з лікуванням основного, первинного захворювання.
Причини виникнення дисбактеріозу

Дисбактеріоз кишечника виникає в зв'язку з такими факторами як:

- Захворювання органів травлення (панкреатит, гастрит, виразкова хвороба, жовчнокам'яна хвороба);
- Респіраторні вірусні інфекції;
- Зловживання алкоголем;
- Безконтрольний прийом антибіотиків;
- Протизапальна терапія, гормонотерапія, прийом хімічних препаратів;
- Алергічні реакції;
- Глистяні інвазії;
- Часті стреси;
- Гострі кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз);
- Вікові зміни мікрофлори кишечника;
- Проблеми з обміном речовин;
- Неправильна система харчування (перевищення в раціоні гострої, жирної і борошняної їжі, кисломолочних продуктів);
- Зниження захисних сил організму, імунітету кишечника.

Також дисбактеріоз може бути результатом ускладнення інших хвороб, наприклад запалення жовчного міхура, підшлункової залози і печінки.

У здорових людей дисбактеріоз не розвивається, він завжди є сигналом про неблагополучний стан організму і вимагає негайного лікування. Необхідно усунути проблему в корені, так Ви зможете забезпечити собі гарне самопочуття і міцне здоров'я.

Наслідки дисбактеріозу кишечника

Багато людей намагаються лікувати дисбактеріоз протягом багатьох років, але так і не можуть повністю від нього позбутися. Слід бути обережними у виборі методів лікування.

До чого ж може призвести дисбактеріоз?

При дисбактеріозі в кишечнику розвиваються шкідливі грибки і бактерії, а кількість корисних мікроорганізмів істотно зменшується. Порушується травлення, в стінці кишки починають розвиватися запальні процеси і хвороба прогресує.

Без нормальної кишкової флори організм людини не засвоює кальцій, залізо, вітаміни D і K, вітаміни групи В. Вуглеводи і білки повністю не перетравлюються, порушується перистальтика кишечника і знижується імунітет.

Для того щоб виключити можливість захворювання дисбактеріозом кишечника, потрібно уважно прислухатися до свого організму. Існує кілька «сигналів» наближення небезпечної хвороби:

1. Кольки, болі в кишечнику;
2. Дискомфорт і важкість;
3. Метеоризм;
4. Відрижка та запах з рота;
5. Шкірні прояви;
6. Порушення стільця;
7. Алергічні реакції. (див. розділ «Алергії»).
Джерела:
Костюкевич О.И. Современные представления о микробиоценозе кишечника. Дисбактериоз и его коррекция // Регулярные выпуски "РМЖ" №28 (2007), с.2176.

Яковенко Э.П. Дисбактериоз кишечника // Лечебное дело №3 (2004), с.3-8.
Made on
Tilda