Клініка Доктора Дідевича
Ефективне лікування головного болю, мігрені, запаморочення

Немає такої людини, яка б хоч раз в житті не страждала від головного болю.

Медична статистика стверджує, що у 50% дорослих людей головний біль виникав щонайменше, один раз протягом останнього року. Більше 30% з цих людей повідомляли про мігрені. До 4% дорослого населення світу страждає від головного болю, що триває 15 або більше днів щомісяця (Дані веб-сайту Всесвітньої організації охорони здоров'я).

У той же час безліч людей не вважають головний біль серйозним захворюванням. Вони вважають ліпше випити таблетку анальгетика при епізодичному болю і проблема вирішена. Але коли напади стають все більш частими і тривалими, а ліки вже не допомагають, тільки тоді люди звертаються до терапевта чи невропатолога.

Тривалі головні болі часто є провісниками серйозних порушень в роботі організму. Тому якщо Ви страждаєте від нестерпного головного болю, Вам просто необхідно відвідати лікаря. В першу чергу невропатолог повинен виключити органічну патологію головного мозку (кіста, пухлина, аневризма і т.п.) і зробити МРТ головного мозку.

Не меншу небезпеку становлять запаморочення або вертиго. Їх причиною можуть бути захворювання серця, судин, ЦНС, гормональні розлади, травми хребта і головного мозку, порушення мозкового кровообігу. Запаморочення може служити сигналом небезпечного захворювання, тому не варто переконувати себе, що це просто харчове отруєння або стрибок тиску. Тільки досвідчений лікар може з'ясувати причину запаморочення і призначити ефективне лікування.

У Клініці Доктора Дідевича протягом 20 років займаються лікуванням головного болю, мігрені і запаморочення. Тисячі пацієнтів вже позбулися своїх проблем і живуть з ясною головою, не затьмареною ніякими болями.
Причини запаморочень і головного болю

Спровокувати напад головного болю може нервове і фізичне перенапруження, емоційний стрес, неправильне положення голови під час сну, вживання алкоголю і багато інших чинників.

7 головних причин головного болю і вертиго:

1. Різка зміна артеріального тиску (підвищення або зниження);
2. Порушення в роботі вегетативної системи, викликають застій крові в судинах головного мозку;
3. Інтоксикація і хронічні запалення внутрішніх органів (кишечник, жовчний міхур, печінка, сечостатева система);
4. Остеохондроз шийного відділу хребта. (Див. розділ «Болі в спині, попереку»);
5. Порушення в роботі гормональної системи;
6. Запальні процеси в ЛОР-органах (синусит, гайморит, фронтит);
7. Хронічна нейроінфекція (герпес, токсоплазмоз, менінгокок і ін.).
    Про що свідчить мігрень

    Мігрень вважається переважно «жіночої» хворобою, але на цю недугу може страждати людина будь-якої статі і віку. Захворювання характеризується дуже сильним, частіше однобічним головним болем. Біль нерідко супроводжується порушеннями в роботі вегетативної системи, відчуттям нудоти, чутливістю до шуму і світла.

    Мігрень може свідчити про наявність прихованих процесів запалення в організмі людини. Ніколи не слід нехтувати консультацією у досвідченого лікаря. Тільки він призначить грамотне лікування і почне цей процес з корекції захворювань, що викликають головний біль.

    Найчастіше мігрень викликають спазми судин головного мозку. Ці спазми можуть бути спровоковані хронічними захворюваннями внутрішніх органів (печінки, жовчного міхура), захворюваннями сечостатевої системи, гайморитом і іншими хворобами. Ці хронічні захворювання впливають на вегетативну нервову систему, яка в свою чергу і впливає на тонус судин голови. Визначити основне захворювання можна по локалізації головного болю.

    Існує ряд факторів, що підвищують ризик виникнення мігрені:

    - часті стреси;
    - напружена розумова діяльність;
    - спадковість;
    - зміни в гормональній системі;
    - схильність до депресій;
    - прийом великих доз естрогену;
    - порушення режиму харчування.

    У Клініці Доктора Дідевича Вам гарантовано допоможуть позбутися від тривалих головних болів, запаморочень і мігрені. При цьому діагностика і лікування будуть спрямовані на виявлення та усунення причин, які їх викликають: (хронічні захворювання внутрішніх органів). Ваше здоров'я - у Ваших руках. Ви можете вирішити самі, який метод лікування обрати: хаотичний прийом ліків у пошуку «диво-таблетки» або ефективне лікування в спеціалізованій клініці.

    Лікування мігрені в Клініці Доктора Дідевича.
    Більш детально дивіться в розділі «Лікування»
    Мільйони людей у всьому світі страждають від головних болів, сила яких коливається від слабких нападів до нестерпних. Ці напади викликані мігренню або підвищенням артеріального тиску. Дуже часто перевтома або погодні зміни можуть спровокувати головні болі навіть у самої здорової людини.

    Зменшити вираженість головного болю можуть:
    - прийом знеболюючих засобів;
    - гарячий душ (розслабить м'язи на задній поверхні голови та шиї);
    - холодний компрес (зменшує пульсацію, допоможе охолодити болюче місце, звузивши кровоносні судини);
    - масаж (легко розтерти перенісся протягом 5-10 хвилин, а потім стільки ж часу терти м'язи між великим і вказівним пальцями рук);

    Щоб зменшити вираженість мігрені необхідно:
    - лягти на ліжко, туго обгорнути голову рушником, постаратися розслабитися (попередньо закрийте штори, щоб не подразнювати очі яскравим світлом);
    - накласти холодний компрес (змочити рушник у підсоленій воді з льодом і приклавши його до голови, повторювати цю процедуру кожні 2-3 хвилини);
    - або попарити ноги в гарячій воді, додавши в неї сухої гірчиці протягом 5-10 хвилин.

    У будь-якому випадку, пам'ятайте, що такі методи можуть допомогти Вам позбутися від болю «до наступного разу». Тільки лікар може з'ясувати основну причину головного болю і призначити ефективне і грамотне лікування мігрені.

    Клініка Доктора Дідевича пропонує Вам консультацію і лікування тільки у досвідчених фахівців, які зможуть усунути головні болі, їх причини та повернуть Вас до нормального життя без болю.
    Джерела:
    Глобальний сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я // Інформаційний бюлетень "Головні болі".

    Соколова, Л.И. Головная боль / Л.И. Соколова // Доктор. – 2003. – № 1. – С. 16–19.

    Садоха К.А., Кистень О.В., Евстигнеев В.В. Клинико-психологические особенности мигрени (обзор литературы)/Медицинские новости №11 (2017), с.8-11.

    Made on
    Tilda